Czy pluskwy można całkowicie zwalczyć?

W wielu budynkach mieszkalnych dochodzi do rozwoju pluskiew. Te niewielkie pasożyty mogą pojawić się wszędzie – nawet w najczystszym i regularnie sprzątanym pomieszczeniu. Mitem jest stwierdzenie, jakoby brały się one z brudu i występowały jedynie tam, gdzie ludzie nie dbają o porządek swojego otoczenia. Czasem przenoszone są przez samego człowieka, a wtedy trzeba jak najszybciej zareagować, by móc się ich po prostu pozbyć.

Czy jednak całkowita likwidacja pluskiew jest w ogóle możliwa? Niektórzy sądzą, iż nie, ale na szczęście nie jest to prawda. Mitem jest również to, że w domu, w którym doszło już do rozwoju pluskiew, wszystkie przedmioty mające z nimi styczność należy jak najszybciej spalić bądź inaczej się ich pozbyć. Pluskwy bez żywiciela nie są też w stanie długo przeżyć. Mogą funkcjonować jeszcze przez kilka miesięcy, ale na pewno nie przez parę lat – a tak właśnie twierdzą osoby, które same nie miały z nimi do czynienia. Likwidacja pluskiew to proces całkowicie możliwy do zrealizowania.

tag: Likwidacja pluskwy Bukowina Tatrzańska, plutoniczne skały, rehabilitacja holistyczna Białystok, Alufelgi Szczecin Prawobrzeże

Author:

Related Post

top