Polska jest jedynym krajem w Europie gdzie na 100 mieszkańców gmin miejskich przypada 15 koni, i tylko jedno ubezpieczenie zdrowotne konia, czyżbyśmy nie kochali tak zwierząt jak Słowacy czy Anglicy?

Przodujemy w ilości zwierząt jednak zamykamy stawkę krajów gdzie ubezpieczenie zdrowotne konia jest nadal bardzo mało rozpowszechnione. Na pewno nie jest to brak troski czy opiekuńczości, Polak w swojej naturze nauczony ciężkimi latami gospodarki wiejskiej liczy każdą wydaną złotówkę i nie chętnie

myśli o inwestycji ekonomicznej, jaką niewątpliwie stało się ubezpieczenie zdrowotne konia. Mimo że wiele gospodarstw już dawno zrezygnowało z uprawy dziesiątek hektarów na poczet pracy w mieście konie pozostały jako obiekty zainteresowania i miłości, często nawet traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodziny! Wiele rodzin weekendy spędza na przejażdżkach wyczesywaniu grzyw większych pupili bardziej przedsiębiorczy otwierają mini szkółki jeździeckie wyposażając je w siodła zagrody, a pierwszym nieodzownym elementem powinno stać się tanie ubezpieczenie koni. Po co inwestycje, jeśli zwierzę nagle zachoruje i okaże się, że konieczna jest jego eutanazja. Jedyny obiekt, na którym chcemy zrealizować marzenia potrzebuje odpowiedniej ochrony, tak jak nie można stawiać domu bez fundamentów tak organizować biznesu bez ochrony, jaką daje ubezpieczenie zdrowotne konia. Należy pamiętać, że szlachetnych zwierząt nie da się kupić za kilkaset złotych a cena rynkowa w zależności od wieku stanu i wcześniejszego wykorzystywania waha się do 5000 do 15000 tysięcy, czy zwykły rolnik mógłby wyciągnąć z dnia na dzień taką gotówkę. Pierwszym krokiem jest tanie ubezpieczenia koni, które zabezpieczą początkowe aspekty rozwijanego biznesu, przede wszystkim uchronią od skutków kradzieży zwierzęcia, nieoczekiwanego padnięcia bądź warunków pogodowych, które mogą mieć bezpośredni wpływ na kondycję zwierzęcia. Tanie ubezpieczenie koni można wliczyć sobie w koszty działania firmy agroturstycznej, hotelowej czy sezonowej płacąc mniejszy podatek dochodowy. Najważniejsze by zwierze było w jak najlepszej kondycji zdrowotnej wtedy chętniej przewiezie turystów i nie zawiedzie oczekiwań właścicieli. Tanie ubezpieczenie koni w przyszłości bez problemu można rozwinąć o ochronę zębów kopyt, a nawet odpowiedzialność cywilną wypłacającą odszkodowania niedoświadczonym jeźdźcom, którzy podczas upadku z grzbietu doznają poważnego urazu. Tanie ubezpieczenie koni to początek drogi do sukcesu, a kiedy nadejdzie rozszerzane jest o ubezpieczenie zdrowotne konia, mamy nadzieję, że coraz więcej ludzi doceni nie tylko spokój i przyjaźń ze strony zwierząt, ale również zabezpieczając swoje interesy poprzez tanie ubezpieczenie koni pomoże zwierzętom w lepszym zdrowiu i samopoczuciu.

Author:

Related Post

top