Zapewnij sobie lepszą przyszłość kredytową dzięki konsolidacji

Czasem zdarzają się nieprzewidziane wydatki, na które musimy w jakiś sposób znaleźć pieniądze. Musimy znaleźć najodpowiedniejsze wyjście z sytuacji. Jeśli zauważymy, że zbliżają się problemy finansowe ze spłatą naszego zadłużenia, to natychmiast powinniśmy reagować. Najpierw najlepiej jest wybrać się do banku i porozmawiać z pracownikiem na temat naszych problemów. Być może doradca znajdzie dla nas jakieś wyjście z sytuacji, a może od razu zaproponuje nam kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny – strzał w dziesiątkę

Wiele osób bardzo nieufnie podchodzi do tego co nowe i czego do końca nie rozumie. Tak jest w przypadku większości reklamowanych produktów codziennego użytku, ale i również produktów finansowych. Cały czas pokutuje w naszym społeczeństwie mit, że każda instytucja państwowa czy też prywatna za wszelką cenę stara się nas oszukać i na naszym nieszczęściu zyskać jak najwięcej. Jeśli zmuszeni byliśmy w przeszłości zaciągnąć kilka kredytów, pożyczek i mamy wykorzystany limit na karcie kredytowej, a tu cały czas szykują się zupełnie nowe wydatki, to doskonałym rozwiązaniem jest konsolidacja kredytów. Pozwoli ona przede wszystkim na połączenie wszystkich dotychczas posiadanych zobowiązań w jedno i opłacanie tylko jednej, na dodatek niższej raty kredytowej. Rata ta jest niższa czasami nawet o kilkaset złotych. Oszczędności te możemy przeznaczyć na bieżące wydatki lub też odłożyć na poczet kolejnej raty. Takie rozwiązanie jest doskonałym wyjściem z sytuacji zwłaszcza jeśli posiadamy na utrzymaniu kilkuosobową rodzinę. Każda kwota jest niezwykle potrzebna w domu.

Co prawda kredyty konsolidacyjne zmniejszają wysokość naszej miesięcznej raty, jednak jednocześnie wydłużają ogólny okres spłat, a tym samym i zwiększają nieco oprocentowanie samego kredytu w porównaniu z poszczególnymi kredytami nieskonsolidowanymi. Jest to duża wada tego rodzaju zobowiązania, ale osoby nie mające żadnej innej perspektywy muszą się na nią zgodzić. Tylko dzięki tego rodzaju kredytowi są w stanie opanować swoje zadłużenie i nie doprowadzić do jego zwiększenia. Po kredyt konsolidacyjny sięga coraz większa liczba gospodarstw domowych i sprawdzają się one świetnie.

Zrób wszystko, by znowu otrzymać kredyt

Nie wiadomo kiedy na nas jakieś nieszczęście może spaść. W każdej chwili możemy potrzebować przypływu gotówki. Może się zdarzyć choroba, zepsuje nam się samochód, albo trzeba będzie nam pieniędzy na wyremontowanie uszkodzonego przez burzę dachu. Posiadając już kilka spłacanych kredytów możemy nie być zbyt wiarygodni dla banku. Nasza zdolność kredytowa może być podważona, a wtedy nie uda nam się zdobyć dodatkowych środków finansowych. Posiadając kredyt konsolidacyjny możemy jeszcze ubiegać się p dalsze kredyty. Poza tym spłacając regularnie nasze finansowe zobowiązanie mamy pewność, że nie znajdziemy się w rejestrze dłużników. Zamknęło by nam to drogę do uzyskania jakiejkolwiek, nawet najmniejszej, pożyczki czy też kredytu.

Z hipoteką czy bez

Decydując się na kredyt konsolidacyjny możemy wybrać kredyty konsolidacyjne bez hipoteki lub też z zabezpieczeniem w postaci nieruchomości. W tym drugim wypadku bank chętniej udzieli nam kredytu i na dużo korzystniejszych dla nas warunkach. Jeśli jednak nie posiadamy żadnej nieruchomości to będziemy musieli przystać na gorsze warunki kredytowe. W wielu wypadkach jest to jedyne rozwiązanie.

Author:

Related Post

top